Pielęgnacja kręconych włosów

Pielęgnacja kręconych włosów

Ogólnie rzecz biorąc, kręcone włosy są podatne na bycie suchym, co jest powodem, dla którego tak ważne jest, aby nie myć go nadmiernie. Nadmierne mycie szamponem otwiera skórki i pozbawia włosy ich naturalnych olejków, co jeszcze bardziej wysuszy Twoje loki. Im rzadziej myjesz włosy, tym lepiej! Ilekroć te loki zaczynają się puszyć, można zrobić fryzury ochronne.

Unikaj alkoholi i siarczanów

Kluczem jest użycie produktów specjalnie stworzonych dla włosów kręconych, które są również wolne od siarczanów i alkoholu. Jak być może już wiesz z tego postu, są to składniki, które naprawdę wysuszają włosy (i są również szkodliwe w inny sposób), więc chcesz uniknąć ich za wszelką cenę.

Mówiąc o utrzymaniu nawilżenia, to jest tak ważne, aby uzupełnić wilgoć do swoich loków. Niektóre sposoby można to zrobić poprzez stosowanie odżywki po każdym myciu włosów, jak również wykonując rutynowe głębokie odżywki i zabiegi olejowe.

Delikatnie osusz włosy bawełnianą koszulką

Delikatnie osusz włosy bawełnianą koszulką i delikatnie wyskrob resztki wody. Nie trzeć z szorstkim ręcznikiem, ponieważ może to spowodować, że skórki otworzyć i zrobić włosy puszyste. A następnie pozostaw do wyschnięcia na powietrzu. Jeżeli Twoje włosy mają tendencję do puszenia się po wyschnięciu, użyj produktów do włosów kręconych przeznaczonych do tego celu, takich jak krem aktywujący skręt, lub po prostu pozostaw trochę olejku arganowego.

Bez względu na wszystko, nie przeszkadzaj swoim lokom w żaden sposób podczas suszenia! Bawienie się nimi lub przejeżdżanie po nich palcami może spowodować ich puszenie się, co, spójrzmy prawdzie w oczy, jest pierwszą rzeczą, której chcesz uniknąć.

Nigdy nie szczotkuj kręconych włosów

Poważnie, jeśli nawet posiadasz szczotkę, pozbądź się jej natychmiast! Rozczesuj włosy grzebieniem z szerokimi zębami przed prysznicem lub delikatnie przeczesuj palcami po prysznicu. Pamiętaj, że mokre włosy są bardziej podatne na złamania.

Unikaj ciepła

Nadmiar ciepła może spowodować, że Twoje loki stracą swój naturalny, spiralny kształt, przez co będą wyglądały na pozbawione życia. Jeśli to zauważysz, unikaj używania jakiegokolwiek ciepła (w tym suszarki z dyfuzorem!) przez tydzień lub dwa i skup się na nawodnieniu loków, aby przywrócić im sprężystość. Jeśli używasz gorących narzędzi do stylizacji, używaj ich na umiarkowanym ustawieniu ciepła i zawsze używaj środka termoochronnego.

Skorzystaj z usług fryzjera-eksperta od loków

Uzyskanie fryzury przez profesjonalnego stylistę z doświadczeniem w pracy z kręconymi włosami, który naprawdę rozumie naukę i wszystkie atuty, które pochodzą z posiadania kręconych włosów, może zrobić różnicę. Wspaniała fryzura, która wygląda świetnie na Twoich naturalnie kręconych włosach, sprawi, że będziesz chciała odstawić prostownicę i cieszyć się swoimi lokami!

Nawilżaj włosy

Jeśli nie masz cierpliwości do nawilżania, najlepszym rozwiązaniem jest serum, które nie tylko wygładza loki, ale także nadaje im definicję i separację. Użyj trzech lub czterech pompek na raz. Emulguj produkt w dłoniach i delikatnie rozprowadź go na lokach. Alternatywnie, można zastosować krem do stylizacji na włosy mokrymi rękami: połączenie produktu i wody zapewnia, że loki pozostają wolne od puszenia się, odświeżając jednocześnie wzór loków, a krem do stylizacji jest wielki, ponieważ pomaga loki utrzymać ich formę bez dawania żadnego chrupania.

Czy lepiej ścinać kręcone włosy na mokro czy na sucho?

Dla początkujących, lepiej jest ścinać kręcone włosy na sucho. W przeciwieństwie do prostych włosów, kręcone zachowują się inaczej w zależności od tego czy są mokre czy suche. W rezultacie, ścinanie mokrych kręconych włosów może prowadzić do nierównego cięcia, ponieważ łatwo jest odciąć więcej niż zamierzałaś.

Jakie cięcie jest lepsze dla kręconych włosów?

W przypadku włosów kręconych nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania. Najlepsze cięcie zależy od kształtu Twojej twarzy i rodzaju loków, jakie posiadasz. Najpopularniejsze rodzaje cięć to te sięgające ramion, na pazia i cieniowane.

Comments are closed.