Co musisz wiedzieć wybierając krem ​​lub balsam do ciała

Co musisz wiedzieć wybierając krem ​​lub balsam do ciała

Im bardziej się starzejemy, tym ostrożniej musimy wybierać produkty kosmetyczne, które obiecują zachować elastyczność i młodość naszej skóry. Produkty te mają zazwyczaj różne konsystencje i składy. Nie tylko odżywiają i nawilżają, ale także wygładzają zmarszczki, wyrównują powierzchnię skóry i stwarzają warunki do uzyskania dobrej opalenizny.

Najczęściej kosmetyki do pielęgnacji skóry występują w postaci kremów lub balsamów. Opowiem Ci o różnicach i o tym, kiedy powinno się ich używać.

Jaka jest różnica między kremem a balsamem?

Dobre produkty do pielęgnacji skóry muszą się szybko wchłaniać i być hipoalergiczne.

W swoim składzie zarówno kremy jak i balsamy do ciała są specjalnymi roztworami, w których kropelki jednego rodzaju cieczy znajdują się w stanie półrozpuszczonym. Na przykład, olej w wodzie lub woda w oleju. W celu wymieszania składników dodaje się emulgator. Dzięki takiemu składowi płyny szybko rozprowadzają się na ciele i wchłaniają w skórę. Składniki aktywne i dodatki w kremach i balsamach określają główne przeznaczenie produktu.

Lotion i krem mają ten sam mechanizm działania, ale mają różne formuły, różne zadania i są odpowiednie dla różnych typów skóry.

Krem to podstawowy produkt do pielęgnacji skóry. Należy go stosować regularnie, np. dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Wybierając krem należy zwrócić uwagę na jego skład i dodatkowe funkcje. Większość kremów ma swoją specjalizację – mogą być odżywcze, antycellulitowe, nawilżające, tonizujące itd.

Klasyczna wersja balsamu to produkt bardzo płynny i bardzo nietłusty. Butelka jest często wyposażona w dozownik. Sprawdza się w przypadku konieczności tonizowania i nawilżania skóry skłonnej do zwiększonego wydzielania sebum i stanów zapalnych.

Jakie jest działanie kremu?

Kremy mają gęstszą konsystencję. Zawiera tłuszcz i witaminy. Ta forma kosmetyku stosowana jest do odżywiania skóry. Przy wyborze produktu należy zwrócić uwagę na skład produktu i nie zapomnieć o przeczytaniu instrukcji na opakowaniu. Ważne jest również, aby znać swój typ skóry. Twoja kosmetyczka może pomóc Ci określić typ skóry.

Gęsty krem ma konsystencję podobną do naszej skóry. Zwykle zawiera dużo olejów roślinnych. Krem umieszczony jest w szklanym lub plastikowym pojemniku z napisem Masło do ciała. Gęsta konsystencja kremu nie przeszkadza mu w dobrym wchłanianiu się i zmiękczaniu skóry. Może być stosowany jako rodzaj maseczki na skórę całego ciała.

 

Jakie jest działanie balsamu i dla kogo nie jest on odpowiedni?

Środki w postaci balsamu są często stosowane do pielęgnacji skóry. Baza jest zawsze lekka i lejąca. Lotiony są cenione właśnie ze względu na ich zdolność do dobrego i równomiernego rozprowadzania się na powierzchni skóry. W ten sposób do skóry docierają składniki aktywne zawarte w kosmetyku.

Lotiony są zazwyczaj sprzedawane w tubkach lub butelkach z dyszą dozownika. Twoja skóra będzie natychmiastowo nawilżona i wypielęgnowana. Balsamy nadają się również do skóry tłustej. Są lekkie w konsystencji, ale bardzo skuteczne. Balsamy często zawierają wyciągi z aloesu, alg morskich, chitozanu czy kwasu hialuronowego.

Balsam nadaje się również do skóry delikatnej, skłonnej do wysuszania. Dobrze nawilża i dość łatwo się rozprowadza. Istnieją nawet balsamy antycellulitowe i tonizujące.

Dobry balsam powinien być stosowany codziennie

Nie poleca się stosowania balsamu do nawilżania, jeśli Twoja skóra nie otrzymuje wystarczającej ilości składników odżywczych i wygląda na bardzo suchą. Dzieje się tak, jeśli bierzesz zbyt wiele kąpieli lub pryszniców, zbyt długo się kąpiesz i opalasz lub masz problemy z przemianą materii. Diety i niektóre choroby mogą mieć negatywny wpływ na skórę.

Comments are closed.