Pamiątki z wakacji – jak je wyeksponować?

Zastanawiasz się jak wyeksponować swoje pamiątki z wakacji? Szukasz ciekawych rozwiązań? Warto skorzystać ze swojej kreatywności i zamienić pamiątki w oryginalne ozdoby. Poniżej znajdziecie kilka pomysłów.

Każdy z nas na pewno posiada pamiątki z wakacji – pocztówki, zdjęcia, kamyki, muszle czy różnego rodzaju bibeloty. Niestety często bywa tak, że przywiezione do domu zalegają w szafkach lub szufladach, a z czasem zupełnie o nich zapominamy. Warto więc zastanowić się w jaki sposób możemy je wykorzystać. Istnieje kilka rozwiązań, które sprawią, że pamiątki z wakacji będą ciekawie prezentować się w naszym mieszkaniu. Wystarczy odrobina kreatywności oraz czasu, aby stworzyć oryginalną ozdobę na ścianę czy półkę.

Wyjeżdżając na różnego rodzaju wycieczki zawsze coś ze sobą przywozimy, co ma przypominać nam dany pobyt. Każdy wybiera coś innego, co najbardziej go interesuje. Szukanie oryginalnych pamiątek może sprawiać wielką satysfakcję. Tego rodzaju przedmioty mają na celu przypominać nam spędzone chwile w danym miejscu. Warto zatem pomyśleć o tym, by odpowiednio je wyeksponować.

Muszle, kamienie i piasek…

Kto z nas chociaż raz nie przywiózł ze sobą muszli z wizyty nad morzem? To piękna i ciekawa pamiątka, z której możemy stworzyć wiele ciekawych ozdób. Muszle przybierają różne kształty oraz barwy, każda z nich posiada charakterystyczne cechy. Taka pamiątka może zostać wyeksponowana na kilka różnych sposobów. Bardzo dobrym pomysłem jest umieszczenie muszli w szklanym naczyniu lub słoju. Do tego można dodać trochę morskiego piasku oraz ozdobnych kamieni. Pomysłowo stworzona kompozycja może okazać się oryginalną ozdobą do twojego mieszkania.

Jeżeli szukasz materiałów styropianowych, znajdziesz je na stronie https://dekolo.pl/styropian – dowiedz się więcej

Muszle to również świetny materiał na ozdabianie ramek z wakacyjnymi zdjęciami. W tym przypadku potrzebna nam będzie zwykła drewniana ramka oraz klej. Oprócz muszli możemy wykorzystać także inne elementy przywiezione z pobytu nad morzem – suche patyczki czy jasny piasek. W ramce możemy umieścić pamiątkowe zdjęcie, ozdobną pocztówkę czy inny obrazek.

Zdjęcia z wakacji

Ciężko wyobrazić sobie pobyt na wakacjach bez wykonania przynajmniej kilku zdjęć, szczególnie w dzisiejszych czasach, w których nie sprawia to żadnej trudności. Często jednak kończy się na tym, że zdjęcia zgrane na komputer pozostają w końcu zapomniane. Warto pomyśleć w jaki sposób można je wyeksponować. Dużym udogodnieniem jest, że fotografie możemy drukować w dowolnych rozmiarach oraz kształtach. Dzięki temu nasze kompozycje mogą przybierać oryginalny wygląd.

Jednym ze sposobów na wyeksponowanie wakacyjnych zdjęć jest oczywiście umieszczenie ich w ozdobnych ramkach, które umieścimy w salonie lub w sypialni. Jeśli chcemy nieco bardziej urozmaicić wygląd naszej kolekcji zdjęć możemy rozwiesić zdjęcia za pomocą sznurka oraz ozdobnych spinaczy. Możemy umieścić zdjęcia bezpośrednio na ścianie lub wykorzystać do tego korkową tablicę. Przydatna może okazać się również antyrama. Zamiast zdjęć w taki sam sposób możemy wyeksponować pocztówki z wakacji czy ciekawe obrazki.