O czym pamiętać organizując przeprowadzkę?

Przeprowadzka nigdy nie jest zadaniem łatwym. Nieodłącznie kojarzy się ze stresem i ciągłym zmęczeniem. Trzeba bowiem w dość krótkim czasie zapakować i przetransportować zgromadzone w ciągu wielu lat przedmioty. Warto więc do tego się odpowiednio przygotować. Od czego najlepiej zacząć? Kluczem do sukcesu jest dobry plan działania. Lista zadań pomoże w lepszej organizacji wyprowadzki. Dodatkowo daje pewność, że nic nie zostało ominięte.

O miejscu zamieszkania trzeba odpowiednio wcześniej powiadomić odpowiednie instytucje, o czym często się zapomina. Dzięki temu korespondencja będzie trafiać pod dobry adres. Kolejny ważny aspekt to określenie dokładnej daty przeprowadzki. Warto wziąć pod uwagę także inne obowiązki i dostosować do nich termin. Jeśli jest taka możliwość to dobrze jest wziąć urlop w pracy, a dzieci oddać na kilka dni pod opiekę dziadków.

Przed rozpoczęciem pakowania trzeba również przygotować odpowiednią ilość pudeł i worków foliowych. Warto wykorzystać też wszelkiego rodzaju torby i walizki znajdujące się w domu. Pudła można dostać w sklepie. Podczas pakowania rzeczy dobrze jest też pamiętać o odpowiednim oznaczaniu pudełek. W ten sposób skutecznie można uniknąć chaosu i bałaganu podczas rozpakowywania się w nowym domu. Kiepskim pomysłem jest tez działanie na ostatnią chwilę. Pakowanie zajmuje bowiem wiele czasu, a pośpiech nie jest nigdy dobrym doradcą. Przeprowadzka to też doskonała okazja do pozbycia się wszystkich niepotrzebnych rzeczy. Można je wyrzucić, a jeśli są w dobrym stanie to sprzedać lub oddać komuś za darmo

Podczas pakowania warto też pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu rzeczy delikatnych np. szklanych. Można je owinąć w ręczniki lub folię bąbelkową. Zresztą przyda się ona nie tylko przy szkle. Dodatkowego zabezpieczenia wymagają również duże meble np. szafa. Należy wyjąć z nich wszelkie elementy ruchome, a szuflady czy półki dobrze pozaklejać. Wiele osób zapomina niestety o spakowaniu bagażu podręcznego, a więc tego co zawsze powinno być pod ręką. Powinny się w nim znaleźć podstawowe kosmetyki, ubrania, tak aby pierwszą noc można było spędzić bez rozpakowywania pudeł. W takiej sytuacji nietrudno bowiem o chaos i bałagan. Zresztą przeprowadzkę dobrze jest rozłożyć na dwa dni. Pierwszy można poświęcić na przewiezienie mebli i większych rzeczy, a drugi na spokojne rozpakowywanie wszystkich elementów.

Dzięki wcześniej przygotowanemu planowi działania przeprowadzka może być o wiele mniej stresująca i bardziej sprawna. Dobrym pomysłem w wielu przypadkach jest wynajęcie profesjonalnej firmy transportowej, która zajmie się przewiezieniem  wszystkich przedmiotów. W takiej sytuacji należy już na wstępie określić ilość rzeczy do transportu oraz preferowany termin przeprowadzki. Osobiście można całą czynność nadzorować i sprawdzić czy coś nie uległo zniszczeniu. Przed przeprowadzką warto pozbyć się wszelkich produktów spożywczych, które znacznie utrudniają cały proces. Najlepiej jest je oczywiście zjeść lub oddać rodzinie czy znajomym.

O wszystkie elementy przeprowadzki zadba firma ABC Przeprowadzki Kraków specjalizująca się w organizowaniu szybkich i sprawnych przeprowadzek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *