Jak dobrze wybrać konto firmowe?

Czym należy się kierować przy wyborze konta dla swojej firmy? Przede wszystkim warto pamiętać, że wybór konta nie jest decyzją nieodwołalną. Jeśli podczas użytkowania konta stwierdzimy, że nam nie odpowiada możemy zmienić bank oferujący tego typu konto. Zanim jednak zdecydujemy się na otwarcie rachunku bankowego, należy dobrze przemyśleć tą decyzje, choćby ze względu, na to że wybrane przez nas konto firmowe trafi do ZUS, a każda zmiana rachunku bankowego jest kłopotliwa i kosztuje nas utratę czasu.

Należy także pamiętać o tym, że spoczywa na Tobie, jako przedsiębiorcy, obowiązek posiadania własnego rachunku firmowego. Wyjątkiem są jedynie mikroprzedsiębiorstwa, lecz nawet właściciele mikroprzedsiębiorstw odniosą korzyści z posiadania rachunku firmowego.

Podczas wybierania banku nie należy kierować się reklamami, wyglądem placówki. W podjęciu słusznej decyzji przydatny może być Internet (np. takie rankingi kont firmowych jak ten, który właśnie czytasz), opinie klientów danego banku lub opinia doradcy finansowego.

Podczas tworzenia tego rankingu  kont firmowych wzięto pod uwagę kryteria takie jak: wysokość comiesięcznej opłaty za prowadzenie konta, warunki jakie należy spełnić aby ubiegać się o zwolnienie z opłat za prowadzenie konta,opłaty za wypłaty z bankomatów, wysokość opłaty za wydanie oraz używanie karty, opłaty które trzeba ponieść za realizację przelewów, koszt wpłat i wypłat realizowanych w oddziałach banku.

Ranking kont firmowych 2018

Miejsce 1

IDEA BANK

Nazwa konta: Konto Firma To Ja

Ten rachunek bankowy to znacznie więcej niż zwykły rachunek dla firm. To projekt utworzony przez bank oraz tysiące przedsiębiorców, którzy w jednej ofercie połączyli wszystko to, co najlepsze dla biznesu. Bez zbędnych opłat, wymagań, za to z dużym pakietem dodatkowych usług.

ZALETY

promocja, która umożliwia zysk nawet do 600 złotych netto w skali roku

innowacyjny system do kierowania firmą Idea Cloud

przestrzeń biurowa oraz sale konferencyjne w ramach Idea Hub

brak opłat za prowadzenie rachunku

WADY

spory koszt wypłaty gotówki za granicą

miesięczna opłata za kartę (można jej uniknąć)

Miejsce 2

MBANK

Nazwa konta: mBiznes konto

Jest to konto biznesowe dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Rachunek z dużym zapleczem usług dodatkowych, poświęcony firmom, prowadzonym w formie jednoosobowej działalności gospodarczej, spółek, oraz dla stowarzyszeń i spółdzielni.

ZALETY

100 zł premii za otwarcie konta

Nowoczesny system transakcyjny o nazwie mKsiegowość

WADY

po 2 latach niektóre opłaty wzrosną

Miejsce 3

ALIOR BANK

Nazwa konta: iKonto Biznes

Jest to tani i praktyczny rachunek dla firmy, przeznaczony dla przedsiębiorców posiadających jednoosobową działalność gospodarczą. Pozbawiony dodatkowych opłat i prowizji, jest doskonałą alternatywą dla innych kont firmowych dostępnych na polskim rynku bankowym.

ZALETY

promocja, w której możesz dostać aż do 1500 zł

Autodealing – dwudziestoczterogodzinny system wymiany walut

konta dodatkowe prowadzone również w zagranicznych walutach

WADY

spore koszt wypłaty gotówki za granicą

comiesięczna opłata za korzystanie z karty (można jej uniknąć)

Nie wiesz, jak założyć swoją firmę? Wejdź na stronę https://jak-otworzyc-dzialalnosc-gospodarcza.pl/ i sprawdź więcej.