Jak dobrać buty do sylwetki?

Mało kto wie o tym, że buty powinno dobierać się do sylwetki. Dobrze dobrane mogą znacznie polepszyć wygląd nie tylko nóg, ale również całego ciała. Źle dobrane mogą z kolei skrócić nogi i sprawić, że cała sylwetka będzie wyglądać bardziej masywnie. Warto więc znać pewne zasady dobierania butów w ten sposób.

Niska sylwetka

Przy niskiej sylwetce najkorzystniej będą wyglądały szpilki na cienkim albo średniej grubości obcasie. W ten sposób można optycznie wydłużyć nogi i wysmuklić całą sylwetkę. Przy butach płaskich warto zadbać o to, aby miały lekko wydłużony czubek. Kozaku z kolei dobrze jak będą nie tylko na obcasie, ale również jak będą sięgać za kolano. Warto w tym wypadku unikać botków albo balerin, które jeszcze bardziej skracają nogi.

Wysoka sylwetka

 Z kolei osoby bardzo wysokie powinny unikać raczej wysokich obcasów. Jeżeli już takie są zakładane, to warto wybrać niską szpilkę. Zbyt wysokie obcasy mogą sprawić, że noga będzie wyglądała wręcz nieproporcjonalnie. Oprócz tego dobre będą wszystkie płaskie buty.

Umięśnione łydki

Z pewnością problem mają wszystkie osoby trenujące, które mają umięśnione a tym samym szerokie łydki. W tym wypadku nie warto nosić butów o cienkiej szpilce. Mogą one jeszcze bardziej podkreślić szerokie łydki. Jeżeli obcasy, to warto zainwestować w takie o średniej grubości. Z pewnością będą lepiej wyglądać. Należy również unikać butów kończących się w połowie łydki. Mogą zwyczajnie wyglądać nieatrakcyjnie. Warto nosić w tym wypadku wszystkie buty przed kostkę.

Najmodniejsze marki butów oferuje strona z butami Buty360.pl – najlepsze obuwie dla Ciebie

Bardzo szczupłe nogi

Jeżeli posiada się bardzo szczupłe nogi, to należy unikać wszelkich masywnych butów, typu glany. Mogą one sprawić, że noga będzie wyglądała na jeszcze szczuplejszą niż w rzeczywistości. Ponadto jeżeli chodzi o kozaki, to powinny być one idealnie dopasowane. Jeżeli nie są to zasada jest taka sama, jeszcze bardziej wyszczupla to nogę. Ponadto dobrze będą wyglądać wszelkie buty za kostkę, jeżeli również są dobrze dopasowane. Jeżeli chodzi o obcasy, to najlepiej będą wyglądać te o cienkiej szpilce. Należy unikać koturnów i tych o grubszej szpilce. To wszystko może sprawić, że noga będzie wyglądała karykaturalnie.

Podsumowując, bardzo ważne przy wyborze odpowiednich butów, jest zwrócenie uwagi na swoją sylwetkę. Dobrze dobrane buty mogą dodać wyglądu, jednak te nieodpowiednio dopasowane, mogą skutkować przeciwnie. Wiele kobiet dobiera buty, tylko dlatego ponieważ fason się im podoba. Należy jednak pamiętać o tym, że fakt, że ktoś inny wygląda dobrze w konkretnych butach, nie oznacza że my również będziemy. Osoba tak może być od nas wyższa, niższa, mieć inny styl ubioru i inną budowę nóg. Wszystko to sprawia, że w tych samych butach ktoś może wyglądać lepiej albo gorzej. Warto więc zastosować się do wyżej wymienionych sugestii i odpowiednio dobrać buty do swojej sylwetki i budowy a nie tylko do aktualnego stroju. Jeżeli odpowiednio dobierzemy buty, to wpłyniemy na wygląd całej sylwetki. Warto pamiętać o tym, że buty są jednym z ważniejszych elementów stroju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *