Fotoprezenty, czyli upominek na każdą okazję

Nie masz pomysłu na prezent? Nie wiesz co najlepiej się sprawdzi? Oprócz głównego prezentu chcesz dać coś od siebie? Sprawdź kilka ciekawych rozwiązań z wykorzystaniem zdjęć.

Wybór prezentu dla znajomego czy bliskiej osoby nie zawsze jest prosty. Nie potrafimy się zdecydować lub nie mamy pewności, że dana osoba ucieszy się z naszego wyboru. Warto postawić na coś uniwersalnego i wyjątkowego. Dobrze jeśli uda nam się wykonać coś własnoręcznie. Takie upominki są doceniane najbardziej. Nie zawsze jednak mamy wystarczająco dużo czasu na samodzielne ich wykonanie. Obecnie jednak wystarczy udać się do drukarni, gdzie będziemy mogli otrzymać pomoc.

Dobrym rozwiązaniem są prezenty utworzone ze zdjęć. Istnieje wiele ciekawych pomysłów na wykorzystanie wspólnych fotografii. Taki upominek możemy wręczyć rodzicom, dziadkom, rodzeństwu czy przyjaciołom. To również świetne prezenty dla niego lub dla niej. Za każdym razem prezent będzie oryginalny i wyjątkowy – znajdą się tam różnego rodzaju fotografie. Warto pomyśleć nad tego rodzaju upominkiem, nawet jeśli wybraliśmy już coś innego. Ramka ze zdjęciem może stanowić dodatek do innego prezentu.

W jakiej formie umieszczać zdjęcia

Wszystko zależy od naszej pomysłowości. Zdjęcia mogą być umieszczone zarówno w formie albumu, jak i kolażu, który będziemy mogli umieścić na ścianie. Oprócz tego możemy zdecydować się na zmontowanie kolażu zdjęć na komputerze, a następnie przegranie go na płytę. Ciekawie będą wyglądały także ramki z ulubioną fotografią czy kalendarze z wybranymi zdjęciami na każdy miesiąc.

Wybór w dużej mierze może zależeć od okazji oraz od tego, komu wręczamy dany prezent. Warto również zwrócić na ilość oraz rodzaj zdjęć. To może zadecydować czy lepiej stworzyć cały album, czy tylko ramkę z kilkoma fotografiami. Pomoc przy stworzeniu takich fotoprezentów możemy uzyskać w różnego rodzaju drukarniach, które mają w swojej ofercie obróbkę zdjęć i tworzenie różnych formatów.

Pamiętajmy o tym, że do stworzenia albumu, kolażu czy innego fotograficznego upominku nie powinniśmy wykorzystywać oryginalnych zdjęć. Należy wykonać ich kopie i dopiero wtedy nadać im odpowiedni format. W ten sposób zabezpieczymy zdjęcia przed zniszczeniem lub utratą, szczególnie jeśli są to zdjęcia wydrukowane/

W ostatnim czasie bardzo popularne stają się fotoobrazy, czyli fotografie przerobione na obraz. Mogą one przybierać różne style. Filtr nałożony na zdjęcie sprawia, że wygląda on jak obraz. W taki sposób możemy zmienić romantyczny portret, który wręczymy bliskiej nam osobie.

Fotogadżety – czy warto?

Oprócz fotoalbumów czy różnego rodzaju kolaży możemy zdecydować się także na umieszczanie zdjęć na różnych gadżetach – kubki, poduszki, koszulki itp. Ciekawym pomysłem są zaprojektowane puzzle na wzór danego zdjęcia. Możemy wykonać to w specjalnych drukarniach. Warto jednak zwrócić uwagę na wykonanie oraz jakość takich przedmiotów. Często może się okazać, że w rzeczywistości prezent wygląda kiczowato i nieciekawie. Chyba, że ma to być zabawna forma.

 

Więcej informacji:

Szukasz ciekawych gadżetów lub nie wiesz, co kupić na prezent? Interesujące pomysły znajdziesz na stronie ministerstwogadzetow.com – sprawdź!