Czym się kierować, przygotowując wyprawkę dla niemowlaka?

Przygotowując się na tak wyjątkowe wydarzenie, jakim są narodziny dziecka, każdy przyszły rodzic myśli o tym, aby to co wybierze, było jak najlepsze. Jednak nie łatwo jest się połapać w mnogości niezbędnych i bardziej zbędnych rzeczy, które przeznaczone są dla niemowlaka.

Ogromną cześć wyprawki stanowią ubranka. Asortyment, który oferuje rynek może przyprawić o zawrót głowy. Co jest niezbędne? Jakie rozmiary wybrać? Z czego można zrezygnować? Czym się kierować przy wyborze? Spróbujmy odpowiedzieć na kilka z nich.

Przed wszystkim, ubranka niemowlęce powinny być wykonane z najlepszych jakościowo materiałów, z troską o delikatną skórę małego dziecka. Ponadto, ubranka te będziemy musieli bardzo często prać, więc nie warto oszczędzać w tej kwestii. Nie zapomnijmy o zakupie specjalnego płynu adresowanego dla niemowlaków i wszystko upierzmy i uprasujmy przed narodzinami potomka.

Statystycznie, pierwszymi ubrankami, które użyjemy zaraz po narodzinach będą te w rozmiarze 56. Jednak nie warto kupować ich zbyt dużo. Jeśli dziecko urodzi się większe, może okazać się, że w ogóle nie użyjemy ubrań w tym rozmiarze. Równocześnie nigdy nie możemy wykluczyć, że naszemu dziecku będzie spieszyło się na świat i urodzi się jako wcześniak.
Należy postawić na ubranka, które łatwo się ubiera. Wiele doświadczonych mam odradza te, które posiadają zapięcia z tyłu, ponieważ są niepraktyczne. Wiele dzieci nie lubi również ubranek wkładanych przez głowę. W zasadzie rzadko który niemowlak lubi czynność, jaką jest ubieranie się. Jeśli na świat przychodzi pierworodny, bardzo często umiejętności związanych z pielęgnacją i ubieraniem dziecka musimy dopiero się nauczyć. Ubranka, które są kłopotliwe w użyciu utrudniają sprawę, zarówno mamie, jak i dziecku.

Najlepiej postawić na ubranka rozpinane na całej długości. Znajdziemy tak projektowane body, kaftaniki, koszulki, rampersy i pajace, które dostępne są w sklepach internetowych w przeróżnych wzorach i kolorach. Jeśli decydujemy się na body czy koszulki wkładane przez głowę, warto poszukać takich, które nie posiadają zapięć na ramionach, tylko specjalne zakładki. Pamiętajmy, by wybierać modele, które będą przede wszystkim wygodne. Z pewnością znajdziemy takie, które poza funkcją praktyczną będą również trafiały w nasz gust.

Mając na uwadze to, iż niemowlaka należy ubierać o jedną warstwę więcej niż sami mamy na sobie, można przygotować kilka kompletów, by sprawdzić, czy niczego nie brakuje. To sposób, by uniknąć sytuacji, gdy np. będziemy dysponowali wieloma ubrankami z krótkim rękawem a prawie zupełnie zapomnimy o tych z długim dla dziecka urodzonego jesienią lub wybierzemy wzory i kolory, które połączone razem, będą się gryzły wizualnie. Skompletowanie niemowlęcej wyprawki to nie lada wyzwanie – logistyczne i finansowe. Jednak, jeśli będziemy pamiętali o kilku zasadach, może okazać się przyjemnym doświadczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *